6 милиона лева инвестиция: „Мегатрон“ откри своя нов търговско-сервизен център

Работим с производители, които са най-добрите в своята област и вярвам, че базата в Мартен ще даде силен тласък на нашите клиенти и партньори, категоричен е изпълнителният директор на компанията Ифтах Шахам

6 милиона лева инвестиция: „Мегатрон“ откри своя нов търговско-сервизен център

„Днес откриваме нашия седми търговско-сервизен център в България и вълнението е същото, както при първия. Това доказва решимостта на „Мегатрон“ да бъде дългосрочен лидер в земеделието и индустрията“. Това заяви изпълнителният директор на компанията Ифтах Шахам по време на официалното откриване в Мартен, Русенско. 
 


„Работим с производители, които са най-добрите в своята област и вярвам, че базата в Мартен ще даде силен тласък на нашите клиенти и партньори“, добави Шахам.
 


Това е най-новият и модерен търговско-сервизен комплекс на компанията към момента. Базата е разположена върху 8 400 кв. м, със застроена площ от близо 1 900 кв. м, и включва шоурум, конферентна зала, просторен склад за резервни части и сервиз с 18 клетки, отговарящ на най-високите международни стандарти. Инвестицията възлиза на 6 млн. лв.


„Тук за нас е стратегическо място от гледна точка на логистика. Всички големи машини ги доставяме по Дунава и съответно ги разтоварваме на пристанището в Русе. Така че предварителната подготовка на машините преди предаване на краен клиент, се извършва в сервиза и най-накрая нашите колеги ще имат удобни и комфортни условия за това нещо.

Доста сериозна инвестиция от наша страна. От 10 години се опитваме да намерим подходящо място, което да е удобно за транспортиране на машините от пристанището, да е удобно на колегите и мисля, че най-накрая намерихме най-удачното за нас място“, сподели Георги Панчев, търговски директор земеделска и градинска техника в Мегатрон, пред обектива на Трактор.БГ.



В новия сервиз едновременно могат да влязат до 15 големи машини – впечатляващ мащаб, който гарантира бърза и качествена поддръжка. А когато става дума за гаранции, „Мегатрон“ е компанията, която първа въведе удължената гаранция на пазара още през 2018 г. 
 

„Основната ни цел тогава, когато започнахме с тази кампания, ни беше да можем да осигуряваме машини на вторичния пазар, които да са изцяло поддържани от нас. Респективно имаме клиенти, които до четвъртата година започваме да водим преговори за подмяна, съответно остатъчната стойност на машината на пазара е по-висока, тъй като има още една година гаранция и т.н.

Успехът на клиента за нас е ключова цел, тъй като когато те са добре и ние сме добре“, подчерта Панчев.


В партньорство с глобалните лидери


Сред водещите брандове, които „Мегатрон“ предлага в България, са John Deere за земеделска техника, Bobcat и Develon за строителство, както и John Deere Forestry за горско стопанство. 

Томас Весел, териториален мениджър на John Deere за България, акцентира върху силата на местния пазар:
 

„Селското стопанство е цикличен бизнес – има седем добри и седем предизвикателни години, както пише в Библията. Но вече виждаме светлина в края на тунела и вярваме, че скоро ще настъпят по-добри времена. България е силен пазар за големите трактори на John Deere – от серия 6M до 9R, където пазарният дял е стабилен и е над 30%. Същото важи и за комбайните, които фермерите посрещат с огромен интерес и удовлетворение“.


Инвестиция в хората и бъдещето
 


По време на откриването изпълнителният директор на „Мегатрон“ Ифтах Шахам подчерта значението на новата инвестиция:

„Мегатрон“ стартира своята дейност в Русе преди повече от 25 години, когато компанията ползваше складове на пристанището. Оттогава мечтаехме за собствено място, в което да инвестираме и да създадем модерна база. Днес тази мечта е факт. Мартен е стратегически избор – тук имаме достъп до Дунав, логистика, инфраструктура и най-вече – хората, с които ще изграждаме бъдещето“, допълни още Шахам.

С новата база в Мартен „Мегатрон“ не просто разширява присъствието си в Северна България, а задава нов стандарт за модерно обслужване, надеждност и инвестиция в хората.


Повече информация може да намерите на http://megatron.bg или на номер *5566